14.7.2019 – TATA PŘIJEL NA NÁVŠTĚVU :-))

Aeron, Argo, Abigail, Azrael a Arrakis
Waltariusovi

rodinná fotka 🙂

7.7.2019 – DEN 50

2.7.2019 – DEN 45

Všechna štěňátka jsou zadána , včetně tohoto mazlíka Arrakise 🙂

Ve fotogalerii je 40 nových fotek z dnešního odpoledne

23.6.2019 – DEN 36

  • venku trávíme celá odpoledne, řežeme se, spíme a jíme v pravidelných intervalech
  • 4 z 5 už máme páníčky (resp. paničky), na ocet je zatím jen Arrakísek, ale určitě se pro něj super-páníček najde
  • přecházíme pomalu na granule, mamina ale pořád kojí i když máme zubů jak pila
  • fotili jsme se u růží, veliká romantika, no jen se podívejte 🙂
  • maminka se začíná tvářit dost namyšleně !

18.6.2019 – A JEŠTĚ TROŠKU VIDEA

Nedá nám než zasdílet trochu videí z mobilu. Štěndům je lehce přes měsíc, tzn. jsou v půlce předpokládané doby, kterou stráví u nás. Užíváme si s nimi proto každou chvilku :-)Každý den jsou o něco obratnější, silnější, komičtější a roztomilejší.

Alka je pořád kojí, my už jí ale pomáháme i trochou příkrmů (štěněcí mléko, mleté a celé granulky Marp s rybou jako hlavním zdrojem bílkovin). Mamina už si s trpaslíčky už začíná hrát, sem tam si jednoho z nich „vypůjčí“ a zalaškuje s ním.

Interakce mezi caparty přibývá, momentálně se nachází ve stadiu „co to asi udělá , když toho bráchu/ségru pořádně kousnu do nohy/ucha/krku“ atp. Pořád toho ale nejvíc prospí. Zaplaťpánbu.

Dnes mají za sebou druhé odčervení – btw na veterině se jim velice libilo, dostat je zpět do kenelky nebylo lehké:-)

Začínají se v nich pomalu projevovat jejich povahy/osobnosti…

Abigail – na to, že to je takový malý pucík oproti těm mamlasům, si umí sjednat pořádek. Když spí tak fakt spí, když se pere – s o víc půl kila těžšími bratry – tak navážno. Když začne tahat za kratší konec, pomáhá se vrkotem mocným velice velmi. Má krásný miloučce-hloupoučký výraz v obličeji, když na nás hledí, srdce nám tají 😀

Aeron – kontaktní, veselý psík. Umí dát ale kňučením najevo nespokojenost.S radostí se škube s ostatními, největší kámoš Arga. Čumoš se mu pěkně pigmentuje, žere jak kyselina, dělá nám chlapec radost 🙂

Argo – miloučký, krásný kukuč, ty mračítka nad očima se rodičům podařily 🙂 Prospívá perfektně, často se pere s Azrou.

Arrakis – temnou auru mu lehce kazí ty veselé bílé „ponožky“, ale to je dobře, protože žádný satanáš to rozhodně není. Moc se nepere, tichý, milý, přítulný kluk. Projevuje nadprůměrný zájem o příkrmy.

Azrael – na obou zadních nohou má krásné pruhované pyžámko, největší macek z vrhu, takový „silný dobrák“. Veterán únikových her z kenelky, ohrádky, porodní bedny. Krásně reaguje na lidi, přátelský, moc se nám líbí

17.6.2019 – DEN 30

Popobíháme , spíme , pereme se, učíme se jíst granulky a baví nás to všec hno 🙂

  • Azrael a Aeron už se můžou těšit na své páníčky, jsou zadáni 🙂
  • Abi a Argo jsou předběžně zamluvení
  • Arrakis je stále kvolný k rezervaci

11.6.2019 – MODELS 🙂

K rezervaci – Abigail, Arrakis, Argo, Aeron, zadán – Azrael

4.6.2019 – POPRVÉ NA ZAHRADĚ

2.6.2019

Dnes je nám přesně 15 dní a jsme volní k rezervaci 🙂

26.5.2019

MÁME ŠTEŇATA – VRH „A“

Máme 4 krásné australských kluky a jednu holku, narozené 19.5.2019 po krásné mamince a otci , který je šampionem několika zemí (viz. novinky)

Aeron Waltarius – blue merle, LT docked
Argo Waltarius – blue merle, LT docked
Abigail Waltarius – black tricolor, LT
Arrakis Waltarius – black tricolor, téměř celý černý , LT docked
Azrael Waltarius – „harlekýn“ merle, LT , zatím převaha bílé

fotky a videa budeme postupně přidávat do sekce novinky

——————————————————————————————————————-

15.4.2019

ŠTĚNATA 2019

Jak informujeme v sekci „novinky“ , máme potvrzenu březost Alky u plánovaného vrhu „A“. Termín porodu vychází + – na polovinu května 2019, pokud vše dobře dopadne, tak budou štěňátka k odběru koncem července.

OBECNÉ INFORMACE

Štěňata zadáváme jen vážným zájemcům, kteří mají pro chov AuO vhodné podmínky a které nejraději dopředu osobně poznáme při nezávazné návštěvě, rádi se seznámíme s vašimi plány na společný život s ausíkem. Štěňátka budou vyrůstat doma a až to vývin umožní i na zahradě, od mala budou v kontaktu s celou naší rodinou. Naše snaha bude předat je maximálně socializované a připravené na změnu „smečky“ a prostředí.

Jsme nová a malá chovatelská stanice, přirozeně bychom byli rádi za Vaše případné úspěchy na výstavách či při výcvikových či sportovních aktivitách, kterém bychom s vámi rádi hrdě sdíleli.

Za zadaná považujeme štěňátka až po uhrazení nevratné zálohy 5000 Kč, která se samozřejmě odečte od celkové kupní ceny.  Než dojde ke splacení zálohy je štěňátko stále vedeno jako volné a je nabízeno ostatním zájemcům. Jiná varianta není – chráníme se tak před vícenáklady, spojenými s dalším pobytem štěňátka u nás, když si nerozvážný zájemce nákup „rozmyslí“. Takto postupuje většina chovatelských stanic a je to zcela jistě pochopitelné, protože tímto postupem se chrání jak prodávající, tak i štěňátko samotné.

* Štěňata předáváme novým majitelům nejméně po 60ti dnech od narození

* Štěňata předáme očipovaná, odčervená a očkovaná, prohlédnutá veterinářem, vybavená PP a europasem. 

* Podepisujeme kupní smlouvu, protože příjem daníme (na chovatelskou činnost máme živnostenské oprávnění), kupní smlouva slouží k ochraně kupujícího i prodávajícího a potažmo i štěněte

* Nový majitel obdrží startovací balíček, který kromě několika drobností bude obsahovat mj startovací dávku granulí , na kterých štěňátka vyrůstala (krmíme MARPem)